Doradztwo, realizacja, modernizacja systemów grzewczych
darmowa dostawa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dlaczego centralne ogrzewanie elektryczne?

Centralne ogrzewanie elektryczne w mylnej ocenie jest uważane za jedno z najdroższych. Obecne rozwiązania technologiczne oraz możliwości współpracy z urządzeniami, które nam te koszty obniżają decydują o tym że ogrzewanie prądem elektrycznym może być nie tylko jednym z najtańszych ale i całkowicie darmowym.

Kolejnym ważnym elementem jest fakt, że centralne ogrzewanie elektryczne nie musi być montowane na etapie budowy. Łatwość oraz niskie koszty montażu pozwalają na jego montaż w dowolnej chwili (również w trakcie trwania sezonu grzewczego). Montaż Systemu Grzewczego 3D lub Ogrzewania Indukcyjnego trwa zazwyczaj kilka godzin, i nie wiąże się z jakimiś większymi pracami remontowymi.

Niski koszt zakupu i montażu stawiają oba systemy jako mocną konkurencję dla pomp ciepła, ogrzewania gazowego czy nowoczesnych pieców na pellet.

Jednostki centralne systemów grzewczych zasilanych energią elektryczną są wyjątkowo bezpieczne. Zarówno System Grzewczy 3D jak i Kotły Indukcyjne Premium są wyposażone w system zabezpieczeń wykluczający wiele niebezpieczeństw występujących przy innych systemach grzewczych., Brak zagrożenia wybuchem czy pożarem oraz możliwość zatrucia spalinami to tylko najważniejsze z nich. W obu systemach zastosowano rozwiązanie, dzięki któremu czynnik grzewczy (woda) jest oddzielony od elementu grzewczego co eliminuje możliwość porażenia prądem.

Fotowoltaika

Ogrzewanie domu czy mieszkania energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej to bez wątpienia szczytowe osiągnięcie jeśli chodzi o połączenie technologii i ekologii. Jak dużą instalację założyć, jakie panele wybrać i po jakim czasie moja instalacja się zwróci? To trzy najczęściej zadawane pytania. Pytania kluczowe i w pełni uzasadnione oddające całą związaną z fotowoltaiką filozofię. Te trzy pytania to filary podstaw ekonomii dla technologii która ma nam służyć przez bardzo długi okres. W zależności od potrzeb moc naszej instalacji dobieramy tak, by poniesione na nią nakłady znacznie zredukowały lub całkowicie wyeliminowały nasze rachunki za energię elektryczną.

Rekuperacja

Rekuperacja, pod tym tajemniczym słowem nie kryje się nic innego jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, co to oznacza? Oznacza to że ciepło które wytworzyliśmy do ogrzania naszego domu/ mieszkania pomimo stałej wentylacji i napływu świeżego powietrza zostanie w dużej mierze (około 85-90%) odzyskane przez wymienniki ciepła zainstalowane w urządzeniach. Oferowane przez nas rekuperatory firmy Ventoxx należą do grupy rekuperacji decentralnej. Są na tyle proste w montażu że można je montować samodzielnie, i co najważniejsze w dowolnym momencie, w trakcie budowy lub po jej zakończeniu. Również w pomieszczeniach już zamieszkałych bez większych i uciążliwych prac dla domowników.

Sterowanie zdalne

Zarówno System Grzewczy 3D jak i Ogrzewanie Indukcyjne są wyposażone w programatory pozwalających na dobór odpowiednich temperatur do pory dnia. Dzięki zdalnemu sterowaniu możemy jednak dodatkowo ograniczyć wydatek energetyczny związany z utrzymaniem odpowiednich temperatur w pomieszczeniach. Dzięki bezprzewodowym regulatorom temperatury pokojowej RT możemy kontrolować urządzenie, które pomimo zaprogramowanemu trybowi pracy po osiągnieciu pożądanej temperatury wyłączy urządzenie, oraz ponownie je włączy kiedy temperatura spadnie poniżej zaplanowane poziomu. Drugą grupą regulatorów są urządzenia WiFi pozwalające nam na kontrolę temperatur z dowolnego miejsca za pośrednictwem Internetu. opcja ta jest praktycznie niezbędna w wypadku kiedy ogrzewany nasz domek letniskowy lub nasz tryb życia w związku np. z pracą jest nieregularny, często wyjeżdżamy lub nie mamy stałych godzin powrotu lub wyjścia z domu.

Taryfy G12 i G12w

Może się zdarzyć że mieszkamy w domu wielorodzinnym bez możliwości montażu instalacji fotowoltaicznej. Koszty naszego ogrzewania możemy znacząco obniżyć dzięki odpowiedniemu obraniu taryfy energetycznej. Wbudowane w urządzenia Systemu Grzewczego 3D czy w Kotłach Indukcyjnych Komfort Premium programatory pozwalają na zaprogramowanie do pracy w danych przedziałach czasowych, czyli np. do pracy w godzinach, w których obowiązują niższe stawki za energię elektryczną. rozwiązanie takie w połączeniu z rekuperacją oraz sterowaniem bezprzewodowym również znacząco obniży nam koszty ogrzewania.

Wszystkie produkty
Wszystkie produkty
Wszystkie produkty