Doradztwo, realizacja, modernizacja systemów grzewczych
darmowa dostawa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W nowoczesnym budownictwie bardzo dużą rolę pełni obecnie ekologia. Klienci mają coraz większą świadomość i coraz częściej wybierają rozwiązania proekologiczne, które również oferujemy. Przykładem jest znajdujący się w naszej ofercie rekuperatory , które możesz zamontować zarówno w budynkach biurowych oraz w mieszkalnych.  

Ponadto rozwój budownictwo ekologiczne to także wyposażenie budynków w energooszczędny sprzęt. Duże znaczenie ma również sposób, w jaki ogrzewamy nasze biuro lub dom szczególnie w sezonie zimowym. Zasilane energią elektryczną kotły indukcyjne to popularny i bezpieczny rodzaj ogrzewania. W przeciwieństwie, do tradycyjnych pieców na węgiel czy koks (emitujących dużą ilość szkodliwych substancji do atmosfery) wybierając kocioł indukcyjny przyczyniamy się do dbania o naszą planetę.

Zalety rekuperacji w budynkach energooszczędnych

W nowoczesnym budownictwie energooszczędnym rekuperacja jest już standardem, posiada wiele zalet, oto niektóre z nich:

 1. Oszczędność energii i niższe koszty
  Rekuperacja przekłada się na niższe koszty ogrzewania, ponieważ urządzenie to wykorzystuje energię cieplną ze zużytego powietrza. Przykładem są nasze rekuperatory, które cechują się odzyskaniem ciepła nawet do 86%. Urządzenie to przez całą dobę wykorzystuje zawartą w zużytym i usuniętym powietrzu energię cieplną. Powoduje to, że ilość energii potrzebnej do ogrzania obiektu ulega zmniejszeniu. Może się to przełożyć także na niższe koszty ogrzewania indukcyjnego w budynkach energooszczędnych.

 2. Lepsza jakość powietrza  
  Każdy z nas lubi przebywać w pomieszczeniach, w których powietrze jest świeże, wolne od kurzu, pyłu czy bardzo wysokiej wilgoci. Dlatego też, jeśli dobrej jakości wentylacja mechaniczna została wyposażona w specjalistyczne filtry, jest w stanie usunąć takie zanieczyszczenia. Dobra filtracja powietrza może wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.  

 3. Redukcja hałasu i cicha praca

  Zbyt duża ilość hałasu jest nie tylko uciążliwa, ale może także spowodować różnego rodzaju dolegliwości w tym bóle głowy. Posiadając prawidłowo zainstalowaną rekuperację możemy zredukować hałas dobiegający z zewnątrz i cieszyć się świeżym i czystym powietrzem. Wynika to z faktu, że posiadając wentylację mechaniczną nie musimy już otwierać okien, aby skutecznie przewietrzyć pomieszczenie. Tym samym redukujemy znacznie uciążliwy hałas dobiegający z zewnątrz. Ponadto dobrej jakości wentylacja mechaniczna jest właściwie niesłyszalna. Brak hałasów wpływa pozytywnie na komfort osób znajdujących się w budynku. Nowoczesne rekuperację znajdujące się w naszej ofercie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich praca była cicha i wydajna.


 4. Pozbycie się uciążliwych zapachów

  Często bywa tak, że podczas smażenia warzyw czy mięsa lub gotowania żywności o intensywnym zapachu, woń przyrządzonych potraw unosi się jeszcze przez wiele godzin w domu. Tych zapachów ciężko się go pozbyć. Mając zainstalowaną rekuperację zużyte powietrze zostanie o wiele szybciej wymienione na nowe. Jest to szczególnie istotne w mieszkaniach bądź domach, które posiadają otwartą kuchnię połączoną z salonem.

  Dlaczego rekuperacja jest potrzebna w budynkach energooszczędnych?

  W dzisiejszych czasach rekuperacja to kluczowy element wyposażenia w budynkach energooszczędnych. Obiekty posiadające wentylację mechaniczną wyróżniają się o wiele mniejszym zapotrzebowaniem na ciepło, ograniczając tym samym wydatki na ich ogrzanie. Korzystanie z tego urządzenia przyczynia się też do dbania o środowisko naturalne, ograniczając emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Pozwala ona także utrzymać dobrej jakości powietrze, co jest trudniejsze w przypadku tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej. Wentylacja mechaniczna to nowoczesne rozwiązanie, które staje się już standardem w budynkach mieszkalnych, biurowych oraz usługowych.

  Skontaktuj się z nami

  Nasi fachowcy posiadający wieloletnie doświadczenie i wiedzę w obszarze ogrzewania i wentylacji. Chętnie doradzą Ci i odpowiedzą na wszelkie pojawiające się pytania lub wątpliwości. Zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszym działem sprzedaży.

Wszystkie produkty
Wszystkie produkty
Wszystkie produkty
Wszystkie produkty