Doradztwo, realizacja, modernizacja systemów grzewczych
darmowa dostawa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powietrzna pompa ciepła to urządzenie grzewcze, którego zadaniem jest wykorzystanie temperatury powietrza z otoczenia w celu ogrzania bądź schłodzenia budynku.Pompa ciepła do swojego zasilania może pozyskiwać z powietrza około 75% energii a pozostałe 25% pobierać z energii elektrycznej. Bez wątpienia popularność pomp ciepła stale rośnie, szczególnie wśród klientów, którzy chcą płacić mniej za energię elektryczną a przy tym cenią sobie ochronę środowiska naturalnego. Oprócz grzania i chłodzenia pompy ciepła wykorzystywane są również do podgrzewania wody użytkowej.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Na rynku dostępne są różne pomp ciepła, np.: gruntowe, powietrzne, hybrydowe czy też wodne. Z naszych obserwacji wynika, że największą popularnością cieszą się wspomniane powietrzne pompy ciepła. Aby wybrać najlepsze urządzenie dopasowane do swoich potrzeb, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Główne z nich to:

 1. Wydajność urządzenia
  Każda powietrzna pompa ciepła posiada współczynnik efektywności energetycznej (COP). Im jest wyższy tym koszty eksploatacyjne urządzenia są niższe a pompa jest wydajniejsza. W oferowanej przez nas powietrznej pompie ciepła firmy Rotenso Aquami współczynnik ten wynosi 5,15 a poziom efektywności wynosi odpowiednio A+++ (dla temperatury wody 35°C) i A++ (dla temp. powietrza 55°C).

 2. Moc grzewcza
  Moc grzewcza powietrznej pompy ciepła powinna być dopasowana w taki sposób, aby odpowiadała zapotrzebowaniu danego budynku na ciepło. Określa się ją poprzez zastosowanie wyliczeń zgodnie z normą PN-EN 14511-1:2009 (wersja Polska) oraz normą PN-EN 14511 (wersja angielska). Norma ta zakłada, że współczynnik efektywności pompy ciepła tzw. COP podawany jest dla minimalnej temperatury obowiązującej w danej strefie klimatycznej. Oferowana przez nas pompa ciepła Rotenso Aquami posiada bardzo wydajną moc grzewczą (do temperatury zewnętrznej -25°C) a wewnątrz budynku podczas mroźnej zimy możemy uzyskać temperaturę podgrzania wody aż do 60°C.

 3. Tryb pracy
  Na rynku dostępne są pompy ciepła posiadające tylko jedną funkcję np. grzania. Jeżeli zależy nam, aby dane urządzenie było bardziej wszechstronne posiadało różne zastosowana, przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją. Znajdująca się w naszej ofercie pompa ciepła Rotenso Aquami wyróżnia się tym, iż zapewnia pracę w dwóch trybach: grzania oraz chłodzenia. Ponadto posiada także wbudowany moduł Wi-Fi co oznacza, że sterowanie urządzeniem jest możliwe za pomocą telefonu bądź tabletu.

 4. Generowanych hałas
  Powietrzna pompa ciepła Rotenso Aquami pracuje w trybie cichym, a zatem nie jest ona uciążliwa dla użytkowników budynku. Jest to kolejny atut przemawiający za jej wyborem.

 5. Koszty
  Zakup, instalacja i użytkowanie pompy ciepła wiąże się z określonymi kosztami. W dobie ciągle rosnących kosztów energii i paliw kopalnych ogrzewanie i klimatyzacja może stanowić coraz większy wydatek w domowym czy firmowym budżecie.

Nowoczesna powietrzna pompa ciepła Rotenso Aquami jest nie tylko wydajna, ale również energooszczędna. Wynika to z faktu, iż przede wszystkim pompa ta jest znacznie tańsza w montażu niż tradycyjny kocioł na gaz lub pompa ciepła gruntowa. Wynika to z faktu, że urządzenia te dodatkowo wymagają zainstalowania przyłączy a we wspomnianej pompie jest to już zbędne. Powietrzna pompa ciepła firmy Rotenso Aquami jest to urządzenia bardziej ekologiczne niż tradycyjne systemy grzewcze, ponieważ wykorzystuje energię odnawialną z powietrza. Dzięki temu zużycie energii elektrycznej oraz koszty z tym związane w dłuższym okresie eksploatacji są o wiele niższe.

Podsumowując

Aby wybrać najlepszą dla nas powietrzną pompę ciepła powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko opisane powyżej parametry, ale również powinniśmy uwzględnić rozmiaru budynku, klimat panujący w otoczeniu oraz nasz budżet i indywidualne potrzeby.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszym działem handlowym. Specjalizujemy się w sprzedaży powietrznych pomp ciepła. Pomożemy Państwu wybrać najlepsze dla Państwa urządzenie a także odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy serdecznie.

Wszystkie produkty
Wszystkie produkty
Wszystkie produkty